Kıbrıs Çağıl Sanat Müzesi, Sanat Zamanı yüksek lisans bursu verecek - Trte HaberTrte Haber

2 Ağustos 2021 - 06:37

Kıbrıs Çağıl Sanat Müzesi, Sanat Zamanı yüksek lisans bursu verecek

Yakın Doğu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde sanatın bilimsel yönlerden irdelenmesi, sanat üslupları üzerinde araştırmalar yapılması, bunların açıklanarak öğretilmesi ve bu alanda araştırmacı yetiştirilmesine öncülük edecek “Sanat Tarihi” yüksek lisans programı açıldı. Sanat Tarihi yüksek lisans programına kabul edilen tüm KKTC’li öğrencilere Kıbrıs Modern Sanat Müzesi tarafından %100 burs verilecek.

Kıbrıs Çağıl Sanat Müzesi, Sanat Zamanı yüksek lisans bursu verecek
Son Güncelleme :

16 Ekim 2020 - 13:23

8 Kişi okudu

Görsel sanatların tarihsel evrimini inceleyen bilim dalı olan “sanat zamanı” sanat ya da sanatlar arasındaki ilişkileri süreçler içinde ele alarak sanatı oluşturan öğeleri ve sanat olgularını araştırıyor. Bu bağlamda sanat zamanı, sanat eserlerini tarihsel, estetiksel ve eleştirel bir görüş açısı ile değerlendirerek garip sorular sormayı, standart yanıtları ve geleneksel aklı reddetmeyi, yüzeylerin ve açık görüntülerin ötesine bakmayı, nüansları görmeyi öğretmeyi hedefliyor. Kuramsal olarak sanat ve Sanat Zamanı, sanatı oluşturan öğeler, uygulama alanları, Sanat Zamanı yazımı, kuralları ve ilkeleri, temel kavramları, sanatın üretim teknikleri ve koşulları, zamanı bağlamı, görme biçimleri, sanat yapıtlarını inceleyebilmek için lüzumlu araştırma, çizim, okuma ve sunma yöntemlerini öğretmeyi amaçlıyor.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.