Kim Milyoner Olmak İster'e damga vurmuştu... Urfalı Hikmet yarışmadan çekildi! - Trte HaberTrte Haber

2 Ağustos 2021 - 06:18

Kim Milyoner Olmak İster’e damga vurmuştu… Urfalı Hikmet yarışmadan çekildi!

Son Güncelleme :

19 Ekim 2020 - 20:17

15 Kişi okudu
1

Şanlıurfa'dan gelmiş olarak, Kim Milyoner Olmak İster adlı yarışmaya katılan 22 yaşındaki Hikmet Karakurt, başarıya ulaşmış performansı sonucunda tüm Türkiye'nin sevgisini kazanmış ve toplumsal medyada da gündeme gelmişti.

2

60 bin liralık suali kardeşine almış olduğu 40 liralık radyodan öğrendiğini söyleyen Karakurt, 250 bin liralık soruya kadar geldi. Suali gören Hikmet, uzun bir süre düşündükten sonrasında çekilerek 125 bin liralık ödülü almaya hak kazanmıştır.

3

Sabah'a konuşan Hikmet Karakurt, kazanılmış olduğu parayla ilk olarak ne yapacağını deklare etti. Yarışmaya ilk katıldığında herhangi bir hedefinin olmadığını söyleyen Karakurt, "Şu sebeple bu yarışmada her an her şey olabilirdi. Oldukça şükür 125 bin liraya kadar gelebildim" dedi.

4

'125 BİN TL AİLEM İÇİN BÜYÜK BİR PARA' 250 bin liralık soruda bazı seçeneklerin birbirine oldukça yakın bulunduğunu söyleyen ve joker hakkının kalmadığını hatırlatan Karakurt, "Ek olarak 125 bin TL akrabalarım için büyük bir para ve asla bu riski alamayacağımı düşünerek geri çekilmenin daha hayırlı olacağını düşündüm. İyi ki geri çekildim. Şu sebeple geri çekildikten sonrasında işaretlediğim seçenek yanlıştı" ifadelerini kullandı.

5

'BAZEN KAZANDIĞINLA YETİNMEK GEREKİR' Yarışmada kendisini destekleyenlere teşekkür eden genç yarışmacı, "'Bu hayatta kimi zaman kazandığınla yetinmek gerekir' derler ya. Hakkaten de bu şekilde. Yarışma süresince beni destekleyen her insana teşekkür ediyor bigün inşallah onların da bu luğu yaşamalarını arzuluyorum" şeklinde konuştu.

6

'KARDEŞİME TABLET SÖZÜ VERMİŞTİM' Kazanılmış olduğu parayla ilk olarak ne yapacağını da söyleyen Karakurt, "Yarışmadan ilkin kardeşim Halil'e derslerini uzaktan verebilmesi için tablet sözü vermiştim bu parayla yapmam ihtiyaç duyulan ilk şey bu olacak" dedi.

7

yaşındaki Hikmet, sözlerine, "Paranın çoğunu kardeşlerimin eğitimi için harcayıp geri kalanıyla minik bir yatırım yapmayı düşünüyorum. Bu yarışma yardımıyla bir oldukça şahıs beni kutlama etti. Birçok şahıs ile tanışma fırsatı buldum. 8 kardeşiz. Bundan bu şekilde el ele vererek yaşamımıza devam edeceğiz" diye devam etti.

8

NE OLMUŞTU? Soğan işçisi bir ailenin sekiz çocuğundan kabul edilen 22 yaşındaki Hikmet Karakurt, ekrana gelen soruların hepsini bilmeyi başardı ve 250 bin TL'lik suali açtırmaya hak kazanmıştı. Urfalı Hikmet, 250 bin liralık soruda çekilerek 125 bin TL kazanmıştır.