'MasterChef'te pişiyor, evler acıkıyor' - Trte HaberTrte Haber

2 Ağustos 2021 - 04:50

‘MasterChef’te pişiyor, evler acıkıyor’

Son Güncelleme :

21 Ekim 2020 - 14:10

32 Kişi okudu
1

Milliyet gazetesinden Sina Koloğlu'nun 'MasterChef'te pişiyor, evler acıkıyor' başlıklı yazısı şu şekilde: "MasterChef Türkiye’nin yiyecekleri hele pide, kebap yapıldığında bizim ev ahalisi kötü oluyor. Mehmet Şef, “Sabahtan beri bir şey yemedim pideleri doğru yapın” diyor sonrasında lüp lüpgötürüyor. Soner Şef aslına bakarsanız her daim bizi iştahlandırıyor. Lokmayı öyleki bir atıyor ki, sorma gitsin.

2

Geçenlerde artık iş tavan yapmış oldu. Bölgesel pideler vardı menüde. Mehmet Şef aslına bakarsanız isimlerini ve özelliklerini anlatırken ağzımızın suyu aktı. Sonrasında tadım işinde iyice dağıldık.

3

Ertesi gün pide siparişi verdik. Bu sefer bildik pide değil de yarışmada sunulanlara yakın kim yapar diye araştırma yaptık. Karadeniz yöresine doğru gittik eleçema bir de üzerine tahinli pide... Yerken sorduk: Biz bu şekilde olduysak, millet ne durumdadır? Bu işin ülke organizasyonunun tümünü neredeyse icra eden bir sepetimiz var;Yiyecek Sepeti.

4

Kendilerine sormuş oldum, “Bizim benzer biçimde kaç şahıs oluyor?” diye. O şekilde bu şekilde değil söyledikleri. “Takip ediyoruz. Ürüne bakılırsa değişiyor. Averaj 3 ila 10 kat artış oluyor satışlarda” dediler.

5

Bir de şeflerin reklam arası yaptıkları var örnek olarak. Sanırım onlara da ilgi ve ilgi büyük oluyordur. Bilhassa ben Mehmet Şef’inbu anlamda markaya getirisinin yüksek olduğu kanaatindeyim. Kısaca hangi markanın yüzü olsa o marka satar. Kebaplar yapılırken örnek olarak bu yiyecek sipariş markasının derhal adı çıkıyor.