Milyoner'e damga vuran Hikmet: Bu kadar kazanacağımı düşünmemiştim! - Trte HaberTrte Haber

1 Ağustos 2021 - 20:08

Milyoner’e damga vuran Hikmet: Bu kadar kazanacağımı düşünmemiştim!

Son Güncelleme :

21 Ekim 2020 - 14:10

50 Kişi okudu
1

Eyyübiye Mahallesi’nde yaşayan Sakarya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Kısmı 2'nci derslik talebesi Hikmet Karakurt, her yıl yaz tatilinde olduğu şeklinde bu yıl da ailecek geçimlerini sağlamak için mevsimlik ziraat işçisi olarak Ankara’nın Polatlı ilçesine gitti.

2

Sekiz çocuklu ailesi ile tarlada soğan toplarken ‘Kim Milyoner Olmak İster’ yarışmasına başvuran Karakurt, başarı göstermiş bir performans sergiledi ve 250 bin TL'lik suali açtırdı. Sadece suali gördükten sonrasında çekilmeye kabul eden Karakurt, 125 bin lira kazanmıştır.

3

TARLADA ÇALIŞIRKEN YARIŞMAYA BAŞVURDU Tarlada çalışırken verilen mola esnasında yarışmaya başvurduğunu özetleyen Hikmet, "Ben ailemle beraber soğan toplamak için Polatlı’ya gittik. Mola esnasında bu yarışmaya başvurdum. Dünyada her şey yaşanabilir diye bir umudum vardı. Kısa bir süre sonrasında yarışmadan bana dönüş yapılmış oldu. Arkasından İstanbul’a gittim" dedi.

4

Karakurt, sözlerine "Oldukça heyecanlı bir yarışma oldu. Bu kadar büyük para kazanacağımı düşünmemiştim. Kısmetimiz bu paradaymış, bu para bizim aile için oldukca büyük bir miktardır. Bu yarışmada 125 bin lira kazandım. Bu parayı kardeşlerimin eğitiminde kullanacağım. Geriye bir miktar kalırsa minik bir yatırım yapmayı düşünüyorum. Fakat öncelikle kardeşim Feride’ye tablet alacağım” diyerek devam etti.

5

'HAYATIM BOYUNCA BU PARAYI KAZANAMAYACAKTIM' Ailece günlük 60 lira kazandıklarını ifade eden Hikmet Karakurt, “250 bin liralık soruya ulaşmak oldukça coşku verici bir durumdu. Bu probleminin oldukca riski vardı. Hayatım süresince tekrar 125 bin lira kazanamayacaktım. O yüzden bu soruda çekildim" diye konuştu.

6

"Üniversitede devlet bursuyla okuyorum" diyen Hikmet, "Yarışma sonunda Şanlıurfa’ya geldim. Hepimiz tarafınca kucaklandım, kutlama edildim. Akrabalarım halen Polatlı’da soğan toplama işinde çalışıyor. Ben ve kardeşim ise okulların başlaması üstüne Şanlıurfa’ya geldik. Her yıl 3-4 ay tarlada emek harcayarak geçimimizi sağlamaya çalışıyoruz" dedi.