Oktay Kaynarca: Özleştik be abi! - Trte HaberTrte Haber

7 Aralık 2020 - 13:26

Oktay Kaynarca: Özleştik be abi!

Son Güncelleme :

02 Ekim 2020 - 18:10

7 Kişi okudu
1

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde canlandırdığı Ünal Bey ve Kurtlar Vadisi’ndeki Testere Necmi karakterleriyle Türk toplumunun kalbinde yer edinen Tarık Ünlüoğlu, geçen yıl bugün akciğer tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybetmişti. Sanatçılar, ölümünün 1. yıl dönümünde Ünlüoğlu'nu unutmadı...

2

Oktay Kaynarca, Ünlüoğlu'nun mezarı başında çekilmiş fotoğrafını "Özleştik be abi ...." notuyla paylaştı.

3

YILMAZ ERDOĞAN "Ustamız, dostumuz, ağabeyimiz Tarık Ünlüoğlu’nu saygı, sevgi ve özlemle anıyoruz."

4

GÜLENAY KALKAN "1 Ekim......Öyle tarifsiz bir acı ki...."

5

ATA DEMİRER"Kahkahaların hâla kulaklarımızda hep bizimlesin Tarık abi.."

6

DEMET AKBAĞ"İyi ki yollarımız kesişmiş , hem çalışıp hem gülüp eğlenmişiz ,.huzur içinde yat."

7

"Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz" dizisinde canlandırdığı "Ünal Bey" ve "Kurtlar Vadisi"ndeki "Testere Necmi" karakterleriyle Türk toplumunun kalbinde yer bulan Ünlüoğlu,16 Kasım 1957 tarihinde İzmir'de dünyaya geldi.İ zmir Namık Kemal Lisesinden mezun olduktan sonra, Ankara Devlet Konservatuvarına giren Ünlüoğlu, Ankara Hacettepe Üniversitesinde bir yıl opera okuduktan sonra, tiyatro bölümüne geçti.

8

Tarık Ünlüoğlu, yirmi yılı aşkın süre Ankara Devlet Tiyatrosunda 25 yıl görev yaptıktan sonra, İstanbul Devlet Tiyatrosuna tayin oldu.Tiyatro oyunculuğunun yanı sıra birçok sinema ve televizyon yapımında oyunculuk ve seslendirme çalışmaları yapan Ünlüoğlu, "Avrupa Avrupa", "Benim Annem Bir Melek", "Eyyvah Eyvah 2", "Sümela'nin Sifresi: Temel", "Berlin Kaplani", "Bal Kaymak", "Bir Yusuf Masali", "Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz" ile "Kurtlar Vadisi" dizi ve filmlerinde de rol aldı.

9

Kendine özgü karakteristik bir sese sahip olan Tarık Ünlüoğlu dublaj işleri yaparak birçok karaktere de ses oldu.2008 yılında başlayıp 3 sezon devam eden "Benim Annem Bir Melek" adlı dizide Oya Başar, Dolunay Soysert, Ali Sunal,Şehsuvar Aktaş, Ayçin İnci ile beraber rol almıştır.2014 yılında yapımcısı Necati Akpınar, senaristi Ata Demirer ve Ata Demirer ile Demet Akbağ'ın başrollerde oynadığı "Eyyvah Eyvah 3" adlı sinema filminde Özge Borak, Salih Kalyon ve Ayşenil Şamlıoğlu gibi oyuncularla beraber oynadı.