POCO F3 ve POCO X3 Pro resmen tanıtıldı - Trte HaberTrte Haber

2 Ağustos 2021 - 06:09

POCO F3 ve POCO X3 Pro resmen tanıtıldı

Birinci sınıf işlemci, ekran ve ses kalitesine sahip olan yeni akıllı telefon modellerinden POCO F3, güçlü performansı ve eğlence deneyimiyle öne çıkarken POCO X3 Pro ise oyuncular için özel olarak tasarlanan ve yükseltilen güçlü yönleriyle öne çıkıyor. POCO Global, gerçek bir performans canavarı olan POCO F3 ve güçlü performansıyla dikkatleri üzerine toplayan POCO X3 Pro’yu duyurdu.

POCO F3 ve POCO X3 Pro resmen tanıtıldı
Son Güncelleme :

25 Mart 2021 - 10:43

16 Kişi okudu

Qualcomm Snapdragon 870 5G platformunu kullanan POCO F3, markanın bugüne kadarki en muhteşem aleti olarak dikkatleri üstüne topluyor. POCO F3 ek olarak 120 Hz yenileme hızına haiz 6,67 inç E4 AMOLED Nokta Ekran ve Dolby Atmos® ses özellikleriyle donatıldı. Kuvvetli, sadece ince ve hafifçe bir tasarıma haiz olan POCO F3, üst düzey amiral gemisi modellerin liginde kolayca yerini alıyor.

Önceki modeli oyun ve teknoloji meraklılarının birinci tercihi haline gelen ve bu özellikleri sakınan POCO X3 Pro, şu an piyasada bulunan en kuvvetli 4G platformlarından kabul edilen Qualcomm Snapdragon 860 Mobile Platformuyla performans mevzusunda çıtayı daha da yükseğe çıkarıyor. Artırılan yüksek hız, depolama kapasitesi ve RAM seçenekleri ile POCO X3 Pro, oyun deneyimini bu fiyat seviyesinde eşi benzeri bulunmayan bir noktaya taşıyor.

3 yılda 13 milyon akıllı telefon satıldı

POCO Global Başkanı Kevin Qiu, “28 Şubat 2021 itibarıyla POCO, 2018’de POCO F1’in ilk lansmanından bu yana toplam 13 milyon akıllı telefon satma başarısını gösterdi.

Bir tek POCO X3 NFC modelinin dünya genelinde satışları 7 ay içinde 4 milyonu aştı. Kullananların tam olarak gereksinim duyduklarını ve DAHA FAZLASINI sağlayarak POCO’nun başarısını sürdüreceğiz.” dedi.

Qualcomm Technologies, Inc. Ürün Yönetimi Başkan Yardımcısı Kedar Kondap, “Snapdragon 870 ve 860’ı içeren iki mükemmel yeni ürün olan POCO F3 ve POCO X3 Pro’nun duyurulmasından ve bu lansmanın bir parçası olmaktan büyük coşku duyuyoruz. Bu platformlar, dünyanın dört bir tarafındaki kullanıcılara birinci derslik mobil deneyimi sağlamak için güvenilir ve kuvvetli bağlantı, yükseltilmiş oyun oynama ve muhteşem kamera kabiliyetleri sunmak için hususi olarak tasarlandı.” dedi.

POCO F3 gerçek canavar

Snapdragon 870 5G Mobil Platform* ile desteklenen ve markanın şu ana kadarki en kuvvetli aleti olan POCO F3, üst ligde oynuyor.  Aygıt, sektördeki en yüksek birincil saat hızına haiz olan ve 3.2 GHz’ye kadar birincil çekirdek hızı sunan Qualcomm® Kryo™ 585 İşlemciye haiz. POCO F3, ultra süratli Qualcomm® Adreno™ 650 GPU ile beraber muhteşem bir oyun deneyimi sunuyor. LPDDR5 RAM ve UFS 3.1 depolamaya haiz olan aygıt, çoklu görevler için daha süratli okuma ve yazma hızı sağlıyor. Artırılmış performans, yüksek verimli 7 nm işlemcinin yanı sıra LiquidCool Technology 1.0 Plus soğutma teknolojisi cihazın performansını en üst düzeye çıkarıyor.

POCO F3, dünya genelindeki ağ frekanslarının büyük bölümünü destekleyen ışık hızında 5G bağlantısına olanak tanıyan Snapdragon X55 5G Modem-RF System yardımıyla bağlantıyla ilgili tüm yeni kriterleri karşılıyor. Wi-Fi 6 desteği aleti, üst düzey akıllı telefonlarla aynı lige taşıyor.

6,67 inç AMOLED ekran ve birinci derslik tasarım

POCO F3’ün 120 HZ yüksek yenileme hızı, büyük 6,67 inç AMOLED ekranda oyun oynarken benzeri görülmemiş bir akıcılık sağlıyor. Bu canavar, bununla birlikte yalnız 2,76 mm ile sektörün en minik noktalarından birine haiz.  Ek olarak, 360 Hz dokunma örnekleme hızı ve ince ayarlı dokunma algoritması, cihazın parmak ucuyla dokunmaya son aşama süratli cevap vermesini sağlıyor. 60 fps’ye kadar ekleme yapabilen MEMC teknolojisi video içinde ne olduğunun akıcılığını daha da geliştiriyor.

Cihazın HDR10+ sertifikasına haiz ekranı, True Display ve True Color özellikleriyle son aşama doğru renkler ve canlılıkla hakikaten göze hitap eden bir seyretme deneyimi sunuyor.  Kalitesi artırılan E4 malzemesi, ekranın en yüksek parlaklık düzeyini 1300 nit’e çıkarıyor ve eski E3 malzemesine kıyasla güç tüketimini %15 oranında azaltmaya destek oluyor.

Islak olmayan bir malzemeden üretilen ve yalnız 7,8 mm genişliğinde ve 196 gram ağırlığında olan aygıt, elde rahat ve güvenli bir his veriyor. Hem önde hem de arkada kullanılan Corning® Gorilla® Glass 5 cihazın sağlamlığını artırıyor.

Dolby Atmos ses, suni zeka destekli üçlü kamera kurulumu ve fazlasıyla canavar benzer biçimde eğlence

Altta bir tane ana hoparlör ve üstte ikincil bir hoparlör olmak suretiyle çift hoparlörlü bir kuruluma haiz olan POCO F3, varlıklı ve detaylı bir ses deneyimi sunuyor. Markanın Dolby Atmos özelliğine haiz ilk modeli olan POCO F3, hem kulaklıklar hem de yerleşik hoparlörleri vesilesiyle Dolby Atmos formatındaki videolar, müzikler ve oyunlar için tam anlamıyla etkisi altına alan bir ses kalitesi sunuyor.

Dolby Laboratories Tüketici Eğlence Grubu Ses İşleri Başkan Yardımcısı Mahesh Balakrishnan, “Dolby olarak, Dolby Atmos deneyimini akıllı telefonlara genişleten POCO F3 serisinin lansmanından büyük mutluluk duyuyoruz. Bununla beraber POCO’nun birinci derslik eğlence deneyimini kullanıcılara sunma mevzusunda yapmış olduğu görkemli şeyler bizlere büyük gurur veriyor” dedi.

POCO F3’ün suni zeka destekli üçlü kamera kurulumu, sayısız yeni kamera özellikleriyle kullananların fotoğrafçılıkla ilgili becerilerini ortaya çıkarmaya destek oluyor. Cihazın arka kamera kurulumu, 1.6 μm 4’ü 1 arada büyük pikselli 48 MP ana kamera, 119° ultra geniş lens ve 3 santimetre – 7 santimetre otomatik odak özelliğine haiz 5 MP telemakro kameradan oluşuyor. Bu kombinasyon, çarpıcı yüksek çözünürlüğünde olan ve detaylı görüntüler sağlıyor ve kameranın fazlaca yönlülüğünü büyük seviyede genişletiyor. 20 MP ön kamera, Gece Modunda selfie çekimini de destekliyor.

Çift mikrofonlu akıllı telefonların çoğunun aksine, POCO F3 üçlü mikrofon kurulumuna haiz ve Audio Zoom özelliği ile beraber geliyor. Video çekerken, arkada bulunan hususi üçüncü mikrofon, cihazın görüntü ile beraber sesi “yakınlaştırmasına”, uzak sahnelerin sesini daha net bir halde yakalamasına ve çekim esnasında ses alımını mühim seviyede geliştirmesine olanak tanıyor. Öteki taraftan, X ekseni doğrusal haptik motor, üst düzey eğlence deneyimini kısa ve net titreşimlerle tamamlıyor.

POCO F3’ün enerjisini almış olduğu pil de basit bir pil değil. 4.520 mAh (typ) pil, elektrik akımını cihaza daha verimli bir halde yönlendiren Middle Middle Tab (MMT) teknolojisi yardımıyla aleti yıldırım hızında çalıştırıyor. Kutudan çıkan 33 W süratli şarj cihazıyla, aygıt yalnız 52 dakikada %100 şarj edilebiliyor***.

6GB+128GB ve 8GB+256GB olmak suretiyle iki değişik depolama seçeneğine haiz POCO F3’ün Arktik Beyaz, Gece Siyahı, Derin Okyanus Mavisi üç değişik renk seçeneği bulunuyor.

POCO X3 Pro üstün performans daha çok hız

POCO X3 Pro, şu anda piyasada bulunan en kuvvetli 4G mobil platformlardan kabul edilen Qualcomm® Snapdragon™ 860 ile üst düzey performans sunuyor. Bu platform, gelişmiş grafik işleme için Adreno™ 640 GPU ile beraber 2,96 GHz’ye kadar yüksek performans elde eden, 7nm işlemci teknolojisiyle üretilen Kryo™ 485 İşlemciye haiz. Bu gelişmiş kombinasyon ile aygıt, yüksek ayarlarda işlemcinin yoğun olarak kullanıldığı üç boyutlu oyunları oynarken dahi akıcı ve yüksek kaliteli bir oyun deneyiminin keyfini çıkarmanıza olanak tanıyor.

Gelişmiş UFS 3.1 yardımıyla okuma ve yazma özelliği ile kullanıcılar dosyaları, oyunları ve uygulamaları kısa sürede beklemeden yükleyebilme olanağına kavuşuyor. Aygıt ek olarak, cihazın termal kapasitesini azaltmak için beraber çalışan, daha büyük bir ısı borusunu ve birden fazla grafit katmanını bir araya getiren LiquidCool Technology 1.0 Plus soğutma teknolojisine haiz.

Işık hızında reaksiyonlar

POCO X3 Pro, 120 Hz yenileme hızı ve 240 Hz dokunmatik örnekleme hızıyla etkisi altına alan 6,67  inç FHD+ Nokta Ekran ile süper duyarlı, düşük gecikmeli bir oyun deneyimi sunuyor. Ekran, değişik uygulamalar için yenileme hızını optimize etmek için DynamicSwitch teknolojisini kullanıyor. POCO X3 Pro’nun ekranı, Corning® Gorilla® Glass 6 ile günlük aşınmalara ve yıpranmalara karşı daha kuvvetli bir korumaya haiz.

Aygıt, üç yeni alımlı renge haiz zarif bir tasarımla öne çıkıyor. 3 boyutlu kavisli arka kısmı, ışığı değişik açılardan muhteşem bir halde yakalayan gökkuşağı kaplaması, yürekli POCO logosu ve ortadan aşağı doğru uzanan dikey bitiş çizgisiyle zarif bir halde eşleşen modaya uygun görünümüyle anında göze çarpıyor. POCO X3 Pro’nun, kolayca erişilebilen ve yan tarafa doğru bir halde konumlandırılmış bir parmak izi sensörü bulunuyor.

Fazladan uzun pil ömrü ve 33 W süratli şarj

Pilim bitecek diye endişelenmeyin. Ultra kapasiteye haiz 5.160 mAh (tip) pil ile donatılan POCO X3 Pro, iki tam güne kadar pil ömrü sunuyor***. Yerleşik MMT teknolojisi ve 33 W kutu içi süratli şarj aleti, cihazın yıldırım hızında açılmasını sağlıyor.

Telefonun alt ve üst kısmında bulunan hoparlör kurulumu çarpıcı bir ses deneyimi sunuyor. Bu, muhteşem bir halde ayarlanmış Z ekseni doğrusal motordan üretilen canlı titreşimlerle eşleştirildiğinde oyun deneyiminin en üst düzeye çıkmasını sağlıyor.

Dörtlü kamera kurulumuyla detaylı fotoğraflar çekin

POCO X3 Pro, eksiksiz bir dörtlü kamera arka kurulumu ve keşfedilecek sayısız kayda kıymet kamera özelliği ile muhteşem bir fotoğraf ve video deneyimi sunuyor. 1,6um 4’ü 1 arada Süper Süper Px desteğine haiz 48 MP ana kamera, net ve şaşırtıcı derecede detaylı görüntüler sağlıyor. Gece Modu desteğine haiz 119° ultra geniş açılı kamera lensi yardımıyla, düşük ışık koşullarında bile mükemmel görünüm yada grup fotoğrafları çekilebiliyor. Makro kamera ve derinlik sensörü, fazladan kamera çeşitliliği ve kabiliyetleriyle donanımı tamamlıyor.

6GB+128GB ve 8GB+256GB olmak suretiyle iki değişik depolama seçeneğine haiz olan POCO X3 Pro, Hayalet Siyahı, Donuk Mavi ve Metal Bronz olmak suretiyle üç değişik renk seçeneğiyle beraber geliyor.

POCO F3 teknik özellikleri

İşlemci: Qualcomm Snapdragon 870

GPU: Adreno 650

RAM: 6/8 GB

Depolama: 128/256 GB

Boyut: 6,67 inç
Çözünürlük: Full HD+
Yenileme Hızı: 120 Hz
Açık oturum: AMOLED

Arka Kamera:

Ana Kamera: 48 MP, f/1.79
Ultra Geniş Açı Kamera: 8 MP, f/2.2
Makro Kamera: 5 MP, f/2.4

Ön Kamera: 20 MP, f/2,45
Batarya:

Kapasite: 4520 mAh
Süratli Şarj: 33W

İşletim Sistemi:Android 11 – MIUI 12

Bağlantı: 5G, Bluetooth 5.1, Wi-Fi 6

POCO X3 Pro teknik özellikleri

İşlemci: Qualcomm Snapdragon 860

GPU: Adreno 640

RAM: 6/8 GB
Depolama: 128/256 GB
Ekran:

Boyut: 6,67 inç

Çözünürlük: Full HD+
Yenileme Hızı: 120 Hz
Açık oturum: IPS LCD

Arka Kamera:

Ana Kamera: 48 MP, f/1.79
Ultra Geniş Açı Kamera: 8 MP, f/2.2
Makro Kamera: 2 MP, f/2.4
Derinlik Sensörü: 2MP, f/2.4

Ön Kamera: 20 MP, f/2,45
Batarya:

Kapasite: 5160 mAh
Süratli Şarj: 33W

İşletim Sistemi: Android 11 – MIUI 12

Bağlantı: 4G LTE, Bluetooth 5, Wi-Fi 5

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.