Şevval Şahin'in yarı Türkçe yarı İngilizce konuşması gündem oldu - Trte HaberTrte Haber

24 Kasım 2020 - 15:21

Şevval Şahin’in yarı Türkçe yarı İngilizce konuşması gündem oldu

Son Güncelleme :

09 Ekim 2020 - 13:34

13 Kişi okudu
1

Geçtiğimiz günlerde corona virüse rağmen parti yapan 2018 Türkiye güzeli Şevval Şahin, açıklamalarıyla oldukça tepki toplamıştı. Şahin, bir röportajda yemek rutinini anlatırken kullandığı İngilizce kelimelerle yine sosyal medyanın gündemine oturdu.

2

Şevval Şahin, yeme rutinini anlattı ancak Şahin'in Türkçe konuşurken kullandığı yabancı terimleri hiç kimse anlamadı. Dondurmaya "ice cream" diyen Şahin'in sözleri sosyal medyada dalga konusu oldu.

3

Şahin, "Buradan çıkınca lunch'a (öğle yemeği) giderim. 8-9 gibi de akşam yemeği yerim. Sonra da benim binge eating modum (tıkınırcasına yeme) oluyor. Netflix and chill (dinlenme) yaparken ice cream (dondurma) olsun chips (cips) olsun chocolate (çikolata) olsun yiyorum yani. Junk food (abur cubur) tarafın hepsi var" ifadelerini kullandı.

4

Şevval Şahin 30 Ağustos'ta sevgilisi Yiğit Marcus Aral'ın doğum gününü Boğaz'da kiraladıkları bir villada kutlamıştı. Kalabalık arkadaş grubunun katıldığı kutlama sonrası Marcus Aral'ın yaptırdığı corona virüs testi pozitif çıkmış, partiye katılanlar büyük panik yaşamıştı.

5

Tüm bu gelişmeler üzerine Şevval Şahin de 21. yaş gününü arkadaş grubuyla kutlayıp sosyal medyadan paylaşınca yeniden eleştiri oklarının hedefi oldu. Sosyal medya üzerinden eleştiri yağmuruna tutulan Şahin, konunun çok abartıldığını belirterek kendini savunmuştu.