Son dakika - Altay Bayındır Fenerbahçe'yi ayakta tuttu! - Trte HaberTrte Haber

13 Haziran 2021 - 18:27

Son dakika – Altay Bayındır Fenerbahçe’yi ayakta tuttu!

Son Güncelleme :

25 Mart 2021 - 10:37

7 Kişi okudu
1

CELAL UMUT EREN Fenerbahçe’de genç kaleci Altay Bayındır harikalar yaratmaya devam ediyor. 1-1 biten Beşiktaş derbisinde 6 kurtarış icra eden Altay, takımını adeta tek başına ayakta tuttu. 21 yaşındaki eldiven, bu sürem toplamda sarı-lacivertli ekibe 17 puan kazandırmayı başardı.

2

1 maçı kaçırdı Penaltı kurtarışları, derbi ve deplasmanlarda yıldızlaşmasıyla takımın en iyisi olan başarı göstermiş file bekçisi, bununla beraber takımın en istikrarlı adı olmasını da bildi. Altay, 30 maçın 29’unda süre alırken, yalnız kırmızı kart cezalısı olduğundan Gaziantep deplasmanını kaçırdı.

3

Zirve yarışında tuttu Sürem başından beri Altay Bayındır kurtarışları ve kazandırdığı puanlarla takımını zirve yarışında tutuyor. Halen daha matematiksel olarak zirve iddiasının devam etmesinde yıldız kalecinin tesiri gözlerden kaçmıyor.İşte Altay’ın yıldızlaştığı ve kazandırdığı maçlar:

4

İşte yıldızlaştığı maçlar 3. hafta: Galatasaray deplasmanında 0-0 berabere kalan Fenerbahçe’de Altay, 5 net kurtarış yapmış oldu, 1 puanı takımına kazandırdı. / 4. hafta: Karagümrük’ü evinde 2-1 yenen Fenerbahçe’de Altay, 4 kurtarışla öne çıktı. Ek olarak skor 2-1 iken Erik Sabo’nun penaltısını çıkardı. / 5. hafta: Göztepe deplasmanında 3-2 kazanılırken, Altay 5 net kurtarış yapmış oldu. / 11. hafta: Denizlispor deplasmanında tam 7 net kurtarış icra eden Altay, bir de penaltı çıkarıp 2-0’lık galibiyetin mimarı oldu. / 17. hafta: Alanyaspor’u evinde 2-1 yenen Fenerbahçe’de Altay, 6 net kurtarış yapmış oldu. / 23. hafta: Hatayspor deplasmanında 2-1 kazanan Fenerbahçe’de Altay bir kez daha 7 kurtarışla yıldızlaştı.

5

Boşa gitmedi Beşiktaş maçı sonrası gözyaşlarını tutamayan Altay Bayındır duygu yoğunluğu yaşadı. Bu duygu yoğunluğunun sebebi maç öncesi takımın kendi içinde yapmış olduğu toplantılardı. Hafta boyu Samandıra’da futbolcular Beşiktaş maçının kulüp için ne kadar büyük ehemmiyet taşıdığını vurgulayıp bu maçtan galip ayrılmak zorunda olduklarını belirtti.

6

Gözyaşlarını tutamadı Yengi sözü verilse de son dakikada sarı-lacivertliler yenik olmaktan kurtuldu. Altay’ın kurtarışları ve Ozan’ın golü gelmeseydi sarı-lacivertliler şampiyonluk yarışına havlu atacaktı.Maç öncesi takımdaki bu duygu yoğunluğundan en oldukca etkilenen adlardan biri de Altay oldu. Kalesini teslim etmemek için direnen file bekçisi duygu yoğunluğu ve maç içindeki performansı sonrası gözyaşlarını tutamadı.

7

Derbileri seviyor Genç yaşına karşın liderliği ve olgunluğu ile dikkat çeken Altay Bayındır, derbi maçlarda da başarı göstermiş bir grafik çiziyor. Her ne kadar bu sürem Fenerbahçe derbi kazanamasa da Altay Bayındır tek başına ayakta kalmaya çalıştı.Beşiktaş derbilerinde iki maçta toplam 11 kurtarış icra eden Altay, iki Galatasaray mücadelesinde de 10 kurtarışla göze çarptı.

8

En iyi istatistik Altay Bayındır, sürem başından beri iki değişik maçta 7’şer kurtarış yaparak dikkat çekti. 11. haftadaki Denizlispor ve 23. haftaki Hatayspor maçlarında 90 dakika içinde 7 net kurtarış icra eden genç eldiven, Süper Lig’de bu sürem bir maçta en fazla kurtarış icra eden kaleci olmayı iki kez başardı. Altay’ı Fenerbahçe maçında 7 kurtarış icra eden Uğurcan takip etti.21 yaşındaki kaleci ek olarak bu sürem 4 kez penaltıyla karşılaşıp 2’sini kurtardı.