Son dakika - Barcelonalı Messi'nin maaşı dudak uçuklattı! Ronaldo'yu geçti - Trte HaberTrte Haber

1 Ağustos 2021 - 20:59

Son dakika – Barcelonalı Messi’nin maaşı dudak uçuklattı! Ronaldo’yu geçti

Son Güncelleme :

25 Mart 2021 - 10:37

12 Kişi okudu
1

CELAL UMUT EREN Avrupa futbolunda en oldukca kazanan adlar tekrardan belirlendi. Fransa’nın meşhur gazetesi L’Equipe en oldukca kazanan futbolcular ve teknik direktörler sıralaması yapmış oldu.

2

Hususi araştırma Gazetenin hususi araştırmasında, Avrupa’nın 5 büyük ligindeki rakamlar verildi. Barcelona’da forma giyen Lionel Messi öne çıktı.

3

Messi'nin maaşı gözlerden kaçmadı Cristiano Ronaldo ile birlikte dünyanın en iyi futbolcusu olarak gösterilen Messi’nin senelik maaşı da gözlerden kaçmadı.

4

Senelik 120 milyon euro Lionel Messi, aylık 10 milyon euroluk maaşıyla öne çıktı.  Arjantinli yıldızın vergiler düşülmeden ortaya çıkan senelik maaşının 120 milyon euroyu aştığı açıklandı.

5

Messi'den sonrasında Ronaldo Juventus’ta oynayan Ronaldo aylık 4.3 milyon euro net maaşla Messi’nin arkasından geliyor. Portekizli oyuncunun vergiler düşülmeden senelik maaşı 53 milyon euroyu buluyor.

6

Neymar 3. sırada PSG’den Neymar aylık 3 milyon euro maaşla 3. sırada yer ediniyor. Tottenham’a geri dönen Gareth Bale, aylık 2.5 milyon euroluk maaşıyla Premier Lig’de ilk sırada yer alırken, Almanya Bundesliga’da Bayern Münih’in yıldızları Lewandowski ve Neuer, aylık 1.7 milyon euroluk kazançla zirveyi paylaşıyor.

7

Simeone fark attı L’Equipe gazetesi, en oldukca kazanan futbolcular listesinin haricinde teknik direktörlerin maaş durumunu da haberleştirdi. Avrupa futbolunda, İspanya’da Atletico Madrid’i çalıştıran Diego Simeone ilk sırada geldi.

8

Pep Guardiola aylık 1.89 milyon euro Aralık 2011’den beri Atletico Madrid’de olan Arjantinli Simeone aylık 3.6 milyon euro kazanıyor. Manchester City’de Pep Guardiola da aylık 1.89 milyon euroluk kazançla ikinci sırada duruyor. Üçüncü sırada Inter’in hocası Antonio Conte, 1.3 milyon euroluk aylık maaşla geliyor. Bayern Münih’e 6 kupa birden kazandıran Hansi Flick ise aylık 580 bin euro maaş alıyor.