Son dakika haberi: Meteoroloji'den flaş kar uyarısı! Devamı geliyor... - Trte HaberTrte Haber

2 Ağustos 2021 - 04:35

Son dakika haberi: Meteoroloji’den flaş kar uyarısı! Devamı geliyor…

Son Güncelleme :

25 Mart 2021 - 10:37

20 Kişi okudu
1

Meteoroloji'nin ikazlarının arkasından İstanbul'da kar yağışı aralıklarla etkili oluyor. Ankara'da da yoğun kar yağışı şehri beyaza bürüdü. Hepimiz kar yağışının devam edip etmeyeceğini merak etmeye başladı.

2

Meydana getirilen uyarının arkasından İstanbul’da kar yağışı sabah saatlerinde tesirini göstermeye başladı. Bilhassa Sarıyer’in yüksek kesimleri, Sultangazi ve Beyoğlu bölgesinde kar yağışı etkili oldu.

3

Yerli ve yabancı turistlerin ziyaret etmiş olduğu yerlerin başlangıcında gelen Bölme ve İstiklal Caddesi’nde de kar yağışı görüldü. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ilişik kışla savaşım araçları da teyakkuzdaydı. Bilhassa anaarterlerde araçlar ortaya çıkabilecek her hangi bir olumsuzluğa karşı hazır bekledi.

4

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün sitesinde yer edinen bilgilere bakılırsa bugün İstanbul ve Ankara da dahil yurt genelinde kar yağışları devam edecek. Sıcaklıklar mevsim normallerinin altında seyredecek.

5

DENİZLİ Denizli genelinde sabah saatlerinde başlamış olan yağmur öğleden sonrasında yerini kara bıraktı. Mart ayında yağan ve yüksek kesimlerde etkili olan kar, bölgede ulaşımı negatif etkiledi. Denizli, Antalya ve Muğla'yı birbirine bağlayan Cankurtaran mevkisinde sis sebebiyle görüş mesafesi 20 metreye kadar düştü. Kar yağışının devam etmiş olduğu bölgede karayolu ve trafik ekipleri ulaşımda aksama olmaması emekleri aralıksız sürdürüyor.

6

Kar yağışının etkili olduğu Bağbaşı Yaylası ve Honaz Dağı Ulusal Parkı'nda ise kartpostallık görüntüler oluştu. Mart ayının sonunda yağan karın, vatandaşlar koronavirüs tedbirlerine aldırmadan keyfini çıkarttığı gözlendi.

7

Ulusal Parka gelen vatandaşlardan Onur Çağ; "Şehir merkezinde kar tutmadı. Mart ayının son haftasında kar yağması sürpriz oldu. 'Mart kapıdan baktırır, kazma kürek yaktırır' sözü boşuna söylenmemiş" dedi.

8

Yağan karın altında keyifli anlamış olur geçirmek için bir araya geldiklerini söyleyen İbrahim Yılmaz ise "Bu yıl kışı yaşayamadık. Şimdi güzel bir kar yağışı var. Anın tadını çıkartmak için Ulusal Park'a geldik. Kim bilir bu sezonun son karı" diye konuştu.

9

KONYA Konya'da gece saatlerinde başlamış olan ve gün içinde etkili olan kar, cadde ve sokakları beyaz örtüyle kapladı. Beyşehir Gölü'nde kar güzelliği ise havadan görüntülendi.

10

ULAŞIM AKSADI Yoğun kar ve tipi sebebiyle kapanan Seydişehir-Antalya kara yolu, ekiplerin emek vermesi sonucu tekrardan ulaşıma açıldı.

11

Kara yolu nun 1825 rakımlı Alacabel mevkisinde, akşamdan itibaren görülen yoğun kar ve tipi sebebiyle Seydişehir Marangozlar kavşağında bekletilen çekici, tır ve araçların geçişlerine, Karayolları ekiplerinin emekleri sonrasında izin verilmeye başlandı.

12

EĞİTİME 1 GÜN ARA Çankırı'nın Şabanözü ilçesinde kar sebebiyle yarın eğitim yapılmayacak. Kaymakamlıktan meydana getirilen açıklamada, ilçede devam eden yoğun kar sebebiyle oluşabilecek olumsuzlukları önlemek için ilçe genelinde eğitime ara verilmesi sonucu alındığı açıklandı. Açıklamada, engelli ve hamile kamu mensubunun de yönetimsel izinli sayılacağı kaydedildi.