Yakın Doğu Üniversitesi karşı karşıya eğitime başladı - Trte HaberTrte Haber

13 Haziran 2021 - 19:21

Yakın Doğu Üniversitesi karşı karşıya eğitime başladı

Yakın Doğu Üniversitesi’nde 2020-2021 güz döneminde yüz yüze eğitim başladı. Yeni dönem için düzenlenen açılış töreninde konuşan Prof. Dr. İrfan Suat Günsel, “Kıbrıs, Anavatan Türkiye’mizin yükseköğretimimize verdiği büyük katkı ve desteğiyle mavi vatan Akdeniz’de bir eğitim üssüne dönüşmüştür” dedi.

Yakın Doğu Üniversitesi karşı karşıya eğitime başladı
Son Güncelleme :

16 Ekim 2020 - 13:24

9 Kişi okudu

Yakın Doğu Üniversitesi’nde 2020-2021 sonbahar döneminde karşı karşıya eğitime meydana getirilen açılışla başladı. Eğitim sürecinin açılışında başta Yakın Doğu Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. İrfan Suat Günsel olmak suretiyle, Yakın Doğu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Umut Hassan ve Yakın Doğu Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Tamer Şanlıdağ yeni eğitim yılı ve KKTC yükseköğretiminin geleceği ile ilgili mühim değerlendirmeler yapmış oldu.“Türkiye’mizin Yay’ı, Yakın Doğu Üniversitesinin Ok’u: Tam Hedef”Rektör Prof. Dr. Umut Hassan yapmış olduğu konuşmada, “Şimal Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Yakın Doğu Üniversitesi’nde Eğitimin 2020-2021 yılının başlaması…’ Sözüyle başlamış olan bir ilk cümleyi telâffuz ediyorsak bugün, şuanda cümleyi iyi mi tamamlarsak tamamlayalım, bunu söyleyebilmenin peşinde yatan büyük bir hakikati zihnimiz ve gönlümüzde taşıyoruz anlamına gelir” sözleriyle başladığı konuşmasını Türkiye’ye yapmış olduğu vurguyla sürdürdü. Prof. Dr. Umut Hassan, “Bu hakikat Türkiye Cumhuriyeti’nin, Türkiye’mizin, Zamanı Yay’ının bizlere tevdî etmiş olduğu büyük atılım ile ülke ve devletimizin Ok’u haline dönüşmüştür. Bu Ok, kinetik enerjimizi oluşturmuş. Türkiye Cumhuriyeti’nin, gene en yüksek devlet iradesiyle Türkiye Cumhuriyeti Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’mızın sağlamış olduğu maddi-manevi imkân ve destek ile elde edilmiş bu enerji, tarihsel Yay ile Ok bileşiminin Kıbrıs’ımızda tam hedefe varmasını mümkün kılmıştır. Hakikaten de, kültür denildiğinde, onun ilk kere ilmî olarak tanımlandığı ‘Umran’ teorisinden bugüne doğru ışıyan bir gelişimi anlıyoruz. Tarih’in ve beşerî dokumuzun sağlamış olduğu benliğimiz bugünkü internasyonal düzeydeki data ve teknik donanıma kadar varmış, böylelikle de, modern dinamizmin tüm faktörlerine ulaşmış bulunmaktayız” sözlerini kullandı.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.